Marmara Anaokulunda Bir Gün

Çocuklar 08:45’ten itibaren anaokuluna ait servis araçları ile okulumuza gelmeye başlarlar (Servis araçlarımızda hostes bulunmaktadır).

Çocuklar soyunma odalarında montlarını çıkarıp asarlar, sınıf ayakkabılarını giyerek yardımcı öğretmenler tarafından sınıflarına çıkarılırlar.

Çocuklar güne Serbest Zaman Etkinlikleri ile başlarlar. İlgi köşelerinde (evcilik, fen-doğa, müzik, blok , sanat, trafik, kitap, kukla köşeleri), legolarla oyunlar oynarlar, resim yaparlar, oyun hamurlarına şekiller verirler.

Bütün çocuklar bir araya gelince 09:35’te anaokulumuzun yemekhanesine kahvaltı yapmak için inerler.

Anadili Etkinlikleri ile yeni konular öğrenilir, hikayeler okunur ve çocuklar tarafından tekrar anlatılıp dramatize edilir. Şiirler, tekerlemeler söylenir.

Okulumuzun kampüsünde bulunan hayvanat bahçesi, sera ve ilköğretimin laboratuarı kullanılarak aktif öğrenme ile anadili etkinlikleri desteklenir.

Oyun ve Bedensel Etkinliklerle grup halinde oyunlar oynayarak grup ile birlikte hareket etmeyi öğrenirler.

Saat 12:00’da öğle yemeği yenilir. Okulumuzun yemekhanesinde pişirilen yemekler, anaokulu yemekhanesinde servise sunulur. Yemekler çocukların damak tadına uygun, aynı zamanda tüm besin öğelerini içeren özelliklerde hazırlanır.

Yemek sonrası dişler mutlaka fırçalanır.

Müzik ve Estetik Etkinliklerinde konularla ilgili şarkılar öğrenilir. Şarkılar beden dili ile ifade edilmeye çalışılır.Ritim çalışmaları yapılır.

Sanat Etkinlikleri ile özgün çalışmalar yapılır. Çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik el faaliyetleri düzenlenir.

Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri ile kavramlar öğrenilir. Öğrenilen kavramlar günlük hayata yansıtılır. Çocuklar kalem tutmayı, kitap kullanmayı, sayılarla ilgili çalışmayı öğrenirler. Eğitsel Etkinliklerle öz bakım becerileri gelişir.Çocuklara beslenme,temizlik,giyinme-soyunma ile ilgili becerirli geliştirmesi için aktiviteler sunulur.

Günün yorgunluğu ikindi kahvaltısında hazırlanan lezzetli çörekler, kurabiyeler ve pastalar yenilerek atılır.

Çocuklar 15:30’dan itibaren eve gitmek için hazırlanmaya başlarlar.

15:50’de servislerimiz anaokulundan hareket etmeye başlarlar.

Okulumuzda Bir Gün Okulumuzda Bir Gün