İLKOKUL VE ORTAOKULDA CAMBRIDGE BAŞARISI

Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu olarak çocuklarımızın bir dünya vatandaşı olabilmesini sağlamak her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur ve bu amaçla yabancı dil eğitimi okulumuzdaki eğitim sisteminin temel unsurlarından biridir.

Yabancı dil öğrenimi kendi kültürünü dünya kültürleriyle beraber özümseyen çocuklarımızın bakış açısını zenginleştirir. Bu amaçla öğrencilerimizin uluslararası etkinliklere ve uluslararası geçerliliği olan ölçme değerlendirmelere katılmalarını her zaman tavsiye ve teşvik etmekteyiz.

1850 yıllarından beri tüm dünya ülkelerine sınav hizmeti sunan Cambridge Üniversitesi'nin sınavlarına  her yıl 130 ülkeden 5 milyonun üzerinde aday katılmaktadır. Bu sınavlar Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (Common European Framework of Reference) kriterleri ile denkleştirilmiş sınavlardır. Marmaralı öğrenciler de her yıl bu sınavlarda İstanbul ve Türkiye ortalamasının üzerinde başarı elde ederek bizleri gururlandırmaktadır.

Cambridge Üniversitesi’nin uyguladığı Young Learners (Starters, Movers, Flyers) sınavları, öğrencilerimizi öğrenmeye teşvik edecek eğlenceli, ilgi ve ihtiyaçlarına hitap eden etkinliklerle zenginleştirilmiş sınavlardır. Young Learners sınavları ile oluşturduğu temeli akademik bir düzeye taşıyan KET (Key English Test), PET (Preliminary English Test) sınavları, ortaokul düzeyindeki öğrencilerimize dil öğrenme süreçlerinde adım adım gelişimlerini takip etme fırsatı sunar. KET ve PET sınavlarının sertifikaları Türkiye’de ve dünyada pek çok üniversitede geçerli olduğu gibi uluslararası şirketler ve devlet kuruluşlarında da kabul edilmektedir.

 

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.