Okulumuz Misyon,Vizyon ve Değerlerimiz

Cumhuriyetimizin 75. yılında 3 Ekim 1998’ de Bodrum’daki eğitim kompleksi  8 ay gibi kısa bir sürede inşa edilmiştir. Bu kompleks  Bodrum Marmara Koleji adıyla 1998-1999 eğitim-öğretim yılında “Anaokulundan Üniversiteye” sloganıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılında ise 60.000 m2 lik alan üzerine kurulmuştur. 21. Yüzyılın Dünya Okulu Bodrum Marmara Koleji, 35.000 m2 kapalı alana sahiptir.

Alan içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise blokları, 800 kişi kapasiteli tam profesyonel sahnesi olan kültür merkezi, jimnastik salonları, bale salonu, dans salonu, folklor salonu, çeşitli atölyelerden oluşan kapasitesi ile kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, kapalı tenis kortu, iki adet açık tenis kortu, futbol sahası, sera ve narenciye bahçesi bulunmaktadır. Uluslararası standartlara sahip yeni yerleşkesine taşınarak çocuklarımıza ve gençlerimize armağan edilmiştir. 

Bodrum Marmara Koleji eğitimcileri olarak hedefimiz, Atatürkçü, demokrasiye inanan, kendi kültürünü ve diğer kültürleri tanıyan, dili iyi kullanabilen, duygu ve düşüncelerini açıkça ifade edebilen, araştıran, sorgulayan ve sorunlara çözüm üretebilen, edindiği bilgileri yaşam becerilerine dönüştürebilen özgüvenli, mutlu ve duyarlı bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin sadece yaşadıkları toplumda değil, uluslararası platformda da başarılı ve aranan bireyler olması öncelikli hedefimizdir. Bu nedenle yaşam boyu öğrenme felsefesini içselleştirerek, aynı zamanda eğitim sistemini, bütünüyle öğrenci merkezli olarak düzenleyerek eğitimde tam öğrenme modelini uygulamaya koyduk.                   

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.