Hakkımızda

Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu olarak eğitim felsefemiz, Atatürkçü, kendi kültürünü ve diğer kültürleri tanıyan, araştıran, sorgulayan ve sorulara çözüm üretebilen, özgüvenli, mutlu ve duyarlı bireyler yetiştirmektir öğrencilerimizin sadece yaşadıkları toplumda değil, uluslararası platformda da başarılı ve aranan bireyler olarak yetişmesi en önemli hedeflerimizdendir.

Hedeflerimize ulaşmak için ulusal müfredatın gerektirdiği kazanımlar ve akademik donanımın yanı sıra öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamak için uluslararası programlara da yer verilmektedir. Dünya Okullar Konseyi (CIS) üyesi olan okulumuzda dünya standartlarında bir eğitim vermek için akreditasyon çalışmaları yürütülmektedir.

Bu düşünce ile kurumumuz kültürler arası anlayış ve saygı yoluyla, daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmayı amaçlayan, araştıran-sorgulayan, bilgeli ilkeli, dengeli, eleştirel düşünen, iletişim kurabilen, duyarlı, riski göze alan, dönüşümlü düşünen gençler yetiştirmeyi hedefleyen ve -Yaşam için Eğitim" felsefeyi ile yola çıkan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu'nun PYP (ilk Yıllar) Programını uygulamakta­. Özel Marmara Anaokulu ve Özel Marmara İlkokulu olarak 8 ekim 2014 tarihinde PYP dalında yetkilendirilerek “IB Dünya Okul” statüsü kazanmıştır.

Yabancı dil bilmenin evrensel değerlere ulaşmada ve dünya vatandaşları yetiştirmede önemli bir araç olduğuna inanan Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu, kuruluşundan bu yana Cambridge üniversitesi Dil yeterlilik sınavlarına katılmaktadır. °kullanma, her yıl hem İstanbul ortalamasının hem de Türkiye ortalamasının çok üstünde sonuçlar alarak yabancı dil öğretiminde iddiasını ve başarısını ortaya koymaktadır.

Yenilikleri takip eden deneyimli akademik kadrosu ile okulumuz, öğrencilere su topundan yüzmeye, kemandan piyanoya, heykelden sanatsal tasarıma her türlü olanağı sunmaktadır. Tüm bu olanakların yanı sıra fiziki koşulları ve teknolojinin en gelişmiş imkanlarını kullanan, teknik donanımı ile ülkemizin ve Avrupa'nın en seçkin okullarından biri olan Özel Marmara İlkokulu ve Ortaokulu, Gazi Mustafa Kemal'in öngördüğü "fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek amacıyla üzerine düşen toplumsal ve tarihsel görevini en iyi şekilde yerine getirebilmek için yerinin çağdaş Türkiye'sinde yaşayacak çocuklarımıza Türkiye'nin Dünya Okulu'nda çağdaş bir eğitim sunmaktadır.