Sınıflarımız

Avrupa standartlarındaki derslikler, öğrenciyi ezberci eğitimden kurtararak, yaparak- yaşayarak öğrenen, araştıran, sorgulayan, sorunlara çözüm üretebilen, düşüncelerini açıkça ifade edebilen ve öğrendiklerini hayata geçirebilen öğrenciler için donatılmıştır.

Altyapı ve donanım bakımından standartların üzerinde, her türlü deney, araştırma ve proje çalışmasının yapılabildiği laboratuvarlar, özel olarak hazırlanmış branş derslikleri ve teknoloji sınıflarında, öğrenciler çağı yakalar.

MODERN ve AKILLI DERSLİKLER
Öğretmen ve öğrencilerimize, her türlü teknik donanımın bulunduğu çağdaş mekanlarda rahat ve huzurlu bir eğitim – öğretim olanağı sağlanmıştır. Sabit projeksiyon, internet bağlantısı, ses düzeni,ilkokul dördüncü sınıftan itibaren akıllı elektronik tahtalar ve görsel - işitsel cdler bulunan dersliklerde, öğrencilerin öğrendiklerini kalıcı bilgilere dönüştürmeleri sağlanır.

BİLGİSAYAR LABORATUVARLARI
Branş öğretmenlerimiz gözetiminde yapılan bilişim teknolojisi derslerinde, öğrenciler program ve donanımla ilgili genel bilgilere ek olarak MS Office Programları (Word, Excel, Power Point vb... ), internet temel yapısı, fonksiyonları ve uygulamaları ile web tasarımı konularında eğitim alırlar. Öğrenciler, proje çalışmalarını ve araştırmalarını kendilerine ayrılmış internet erişimli bilgisayarlarda yaparlar.

LABORATUVARLAR
Öğrenmeyi desteklemek ve güçlendirmek için modern araç-gereçlerle donatılmış fizik, kimya, biyoloji ve ilköğretim fen laboratuvarlarında, öğrenciler, deney ve araştırmalarla, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürürler.

KÜTÜPHANE
Öğrenciler, bilgisayarlı kütüphanecilik programının kullanıldığı internet bağlantılı kütüphanede dünya kültürü ile buluşur, kitap okur, araştırma yapar, genel koleksiyon, süreli yayınlar, yabancı dilde yayınlar vs. ile aradıkları dokümana doğrudan ulaşırlar.

UYGULAMA MUTFAĞI
Bireysel ya da toplu çalışma ile öğrencilerin mutfak becerilerinin geliştirildiği, ağırlıklı olarak yabancı dil pratiğini amaçlayan yemek yarışmalarının düzenlendiği, çeşitli ülke mutfaklarının tanıtıldığı, görgü kuralları derslerinde öğrenilen sofra kurallarının uygulandığı birimdir.

DANS SALONU
Öğrencilere, vücut esnekliğini kazandırmak, ekip ruhu ve sorumluluk bilinci vermek, ritm duygusu edindirmek amacıyla programlanmış bale, modern dans, halk oyunları ve latin dansları derslerinin uygulandığı birimlerde, öğrenciler, kendilerini beden dilleriyle ifade etme olanağı bulurlar.

ATÖLYELER
Uzman öğretmenler yönetiminde sanatsal çalışmaların sürdürüldüğü resim ve iş-teknik atölyelerinde, öğrenciler, değişik malzemelere dokunarak ve bunları yorumlayarak, özgün tasarımlar oluşturur. Bu uygulamalarla yaratıcılık arttırılır, özgüven geliştirilir, başarının ve estetik duyguların yaşanması sağlanır.

MÜZİK ODASI
Öğrencilerin ritim duygularının geliştiği, müzik eserleri dinleyip, bestecileri ve enstrümanları tanıdıkları, nota bilgisi edindikleri, koro eğitimi alırlar.

SATRANÇ SINIFI
Sayısal zekayı geliştiren, hayal gücünün gelişmesine katkıda bulunan bir strateji oyunu olan satranç, hayatın oyunlaştırılmış şeklidir. Satranç dersleri ile öğrencilere satranç oyununun kuralları öğretilirken, kaybetmenin de kazanmak kadar doğal bir sonuç olabileceği kavratılır, olanakları en verimli şekilde kullanma becerisi kazandırılır.Ayrıca öğrencilerimizin farklı bilişsel ve psikomotor alanlardaki gelişimlerini desteklemek üzere planlanan zeka oyunları dersimiz farklı oyunlarla da donatılmış satranç sınıfımızda uygulanmaktadır.

SPOR SALONU
Öğrencilerin fiziksel gelişimine katkı sağlamak amacıyla yapılan beden eğitimi derslerinin yanı sıra, çok amaçlı spor salonunda düzenlenen etkinliklerde, öğrencilerin, yeteneklerine uygun spor aktivitelerine katılmaları sağlanır, çeşitli branşlarda turnuvalar düzenlenir. YÜZME HAVUZU: Yarı olimpik açık yüzme havuzu ve çocuk havuzunda, uygun mevsimlerde beden eğitimi dersleri yapılır ve yaz aylarında yüzme okulu programı uygulanır.

FİTNESS SALONU
200 m2’lik gerekli donanıma sahip fitness salonunda, uzman çalıştırıcı eşliğinde, özellikle okul ve kulüp takımlarımızın kondisyon çalışmaları yapılır.

MASA TENİSİ SALONU
Yoğun dikkat gerektiren sporların başında gelen masa tenisi, öğrencilere gelişmiş refleks özelliği kazandırır ve karar verme yeteneklerini geliştirir.

BİLARDO SALONU
Bilardo, öğrencilerin strateji, dikkat, çoklu düşünme, durumu farklı açılardan değerlendirebilme yeteneklerini geliştirir.
KONFERANS SALONU ve SERGİ SALONU
Öğrencilerin sanatsal ve kültürel etkinlikleri için olduğu kadar, Bodrum halkının ve çeşitli kurumların bu konudaki gereksinimini karşılamak için düzenlenmiş merkez, en son teknoloji, ses ve ışık düzenine sahip 500 kişilik çok amaçlı salon ile 450 m2’lik sergi salonunu kapsar. Panel, seminer, tiyatro, konser, sinema gösterimi ve derslere yönelik olarak kullanılan çok amaçlı konferans salonu, her ay yenilenen profesyonel resim sergileri ile öğrencilerin sanatsal etkinlikleri için yararlanabilecekleri kültür merkezi tüm yıl aktif olarak kullanılır.

VELİ TOPLANTI SALONU
Öğrencilerimiz ile ilgili özel öğretmen-veli görüşmelerinin yapıldığı salondur.

YEMEKHANE
Diyetisyen hekimin hazırladığı listeler doğrultusunda, öğrencilerin günlük besin değerleri ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, menüler onların severek yiyecekleri yemeklerden oluşur ve aylık listeler halinde veliye duyurulur.

KAFETERYA
Öğrencilerin boş zamanlarını arkadaşlarıyla eğlenerek, sohbet ederek kafeteryamız, onlara farklı lezzetler sunar.

REVİR
Tam gün hemşiremiz tarafından sağlık hizmeti verilen revirde, günün belli saatlerinde doktorumuz bulunur.


GÜVENLİK
Okulumuz giriş kapısında 24 saat güvenlik elemanları bulunmaktadır. Depreme %100 dayanıklı olarak inşa edilmiş okulumuzda, deprem, yangın vs. ilgili seminer ve tatbikatlar yapılarak, öğretmenler, öğrenciler ve personel bu konuda bilinçlendirilir.

YURT BİNASI
Kampusumuzun içinde bulunan, 2, 3 ve 4 kişilik modern odalardan oluşan güvenli yurt binamızda disiplinli, planlı-programlı, duyarlı bir yatılılık yaşantısını sunuyoruz. Yatılı öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin gözetiminde, paylaşmayı, yardımlaşmayı, hoşgörüyü, kısaca birlikte yaşama sanatını öğreniyorlar.

Veli Mektupları

Siz Değerli Velilerimizden gelen görüş ve yorumları okumak için lütfen tıklayınız.